Usługi stomatologiczne

Proponujemy Państwu pełen zakres zabiegów stomatologicznych oraz opiekę po procesie leczenia.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

Oferujemy leczenie próchnicy oraz jej powikłań (leczenie endodontyczne), zabiegi profilaktyki próchnicy i profilaktyki chorób przyzębia, zabiegi z zakresu periodontologii , stomatologii estetycznej, protetyki i chirurgii stomatologicznej.

Implanty zęboweChirurgia stomatologicznaKorony porcelanoweMostyWybielanie zębówLeczenie kanałoweWypełnieniaDla dzieci
Implanty

stanowią najlepsze rozwiązanie problemu rozmaitych braków zębowych. Dzięki wprowadzonemu do kości tytanowych implantów możliwe jest wykonanie nadbudowy protetycznej i uzupełnienie braków zębowych.
Zabieg wprowadzenia implantów związany jest z wnikliwym badaniem i zaplanowaniem zabiegu chirurgicznego i odbudowy protetycznej. W niektórych przypadkach przed przeprowadzeniem implantacji konieczne jest wykonanie zabiegów zwiększających ilość kości.
Bezpośrednio po implantacji możliwe jest, że pacjent zaczyna użytkować tymczasowe uzupełnienie protetyczne, które następnie zostaje zastąpione przez uzupełnienie ostateczne.

Zabiegi

na wyrostku zębodołowym i tkankach okolicznych mające na celu ułatwienie lub wręcz umożliwienie leczenia protetycznego i ortodontycznego. Zabiegi chirurgii stomatologicznej obejmują usunięcie ognisk zapalnych, usuwanie zębów zatrzymanych i dodatkowych, chirurgiczne ekstrakcje zębów, odsłonięcie zęba zatrzymanego, wyłuszczenie torbieli zębopochodnej kości szczęk , wykonanie resekcji wierzchołka korzenia zęba, hemisekcji i radektomii, plastyka wędzidełek i przedsionka jamy ustnej w przygotowaniu do protezowania, wycinanie małych zmian na błonie śluzowej jamy ustnej, usuwanie torbieli przewodów wyprowadzających małych gruczołów ślinowych, plastyka wyrostka zębodołowego, reimplantacje pourazowe, leczenie urazów zębów.

Korony

porcelanowe stanowią estetyczne rozwiązanie problemu odbudowy zębów z dużym stopniem zniszczenia tkanek. Wykonanie korony wymaga odpowiedniego przygotowania zęba-oszlifowania. Czasami istnieje konieczność leczenia endodontycznego zęba przygotowywanego pod koronę oraz wzmocnienia go wkładem koronowo-korzeniowym.
Zazwyczaj korony są licowane porcelaną napaloną na metal (mogą być użyte również metale szlachetne albo ich stopy). W wybranych przypadkach można zastosować korony pełnoceramiczne, bez podbudowy metalowej.

Mosty

pozwalają na uzupełnienie braków pojedynczych zębów poprzez oparcie uzupełnienia protetycznego na zębach sąsiednich.Wykonanie mostu protetycznego wiąże się z oszlifowaniem zębów sąsiednich.Jest to rozwiązanie optymalne w przypadku,gdy uzupełnienie oparte na implantach jest przeciwskazane.
Most jest cementowany na stałe.Podobnie jak w przypadku koron protetycznych może być konieczne leczenie endodontyczne zęba i jego wzmocnienie wkładem koronowo-korzeniowym. Mosty podobnie jak korony charakteryzuje wysoka estetyka.

Wybielanie

polega na rozjaśnieniu odcienia koloru zębów i poprawie ich wyglądu.
Wybielanie nie powoduje osłabienia i demineralizacji szkliwa. Jednak u niektórych osób może spowodować przemijające podrażnienie dziąseł i nadwrażliwość zębów. Są to dolegliwości, które pojawiają się rzadko i dość łatwo mogą być usunięte w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie kanałowe

ma na celu utrzymanie w zębodole korzenia zęba, który może dzięki temu być odbudowany wkładem koronowo-korzeniowym i koroną, bądź też stanowić filar mostu. Leczenie kanałowe, jeśli tylko jest taka możliwość przeprowadzamy w ciągu jednej wizyty, dlatego musi ona być odpowiednio długa.
Wypełnienie kanału konieczne jest również w wypadku konieczności wykonania resekcji wierzchołka korzenia zęba.

Wypełnienia

to uzupełnienia ubytków tkanek twardych zębów materiałem kompozytowym. Charakterystyczne są wysokie walory estetyczne takich wypełnień i konieczność opracowania tkanek zęba tylko w zakresie chorobowo zmienionym, bez rozszerzenia opracowania na tkanki zdrowe w celu uzyskania retencji.
W wybranych sytuacjach używamy materiałów z grupy glasssjonomerów i kompomerów, np. w wypełnieniach zębów mlecznych.

Proponujemy kompleksową opiekę nad najmłodszymi i starszymi dziećmi.

Spotkania z najmłodszymi zaczynamy od wizyty adatacyjnej, konsekwentnie pracujemy według zasady : „powiedz,pokaż,zrób”. Dla użytkowników zębów mlecznych mamy kolorowe wypełnienia. Jeśli zachodzi taka potrzeba stosujemy znieczulenia.
Dla starszych pełen pakiet leczenia zachowawczego i chirurgicznego. Dbamy o profilaktykę próchnicy, chorób przyzębia i ortodontyczną.